יום חמישי, 20 דצמבר, 2007, 01:23

כתבו עלינו בעיתון

זה לא שיש כלכך מעט משפחות של חינוך ביתי, פשוט יש ממש מעט מהן שמוכנות להיחשף בגלל הרשויות ובגלל שהן לא אוהבות פרסום (ולא אוהבות שהפרסום מביא אליהן את הרשויות).
יש כמה משפחות שכן מוכנות לעשות את זה (להתראין לכתבות בעיתונים, טלויזיה ואינטרנט) בשביל להפיץ את הבשורה, בשביל שזה לא יהיה כזאת איזוטריה. בגלל שהן מעטות והביקוש גדול (חטיף טעים במיוחד סביב פתיחת שנת הלימודים: "ה1 בספטמבר מגיע, אבל בשביל יחזקאל, זרובבל וירחמיאל החיים הם חופש אחד גדול") אפשר למצוא שוב ושוב את הפנים הפוטוגניות של אותן דוגמניות חינוך ביתי שעונות שוב ושוב על אותן שאלות ("ומה עם חברה?", "הילד לא יגדל בור?").
זה במקרה הטוב.
במקרה הפחות טוב הכתב רוצה להראות כמה שהוא חכם ומתוחכם וציני ובועט ואז (בד"כ בלי קשר לנושא הכתבה) הוא שוזר מיני הערות מתוחכמות בין המשפטים התמימים של המרואינים שזה קצת כמו…אמממ…. לעשות קרניים מעל ראש של מישהו בתמונה (ועוד לעשות את זה בפוטושופ).

בגלל כל אלה לא התלהבנו מהרעיון להתראין לכתבה בנושא החינוך הביתי (מה גם שחודשיים קודם היינו "משפחה שמגדלת ילדים בצורה אקולוגית" וזה כבר ממש בגדר חשיפת יתר…) אבל אחרי שהכתבת אמרה שזה לעיתון של מושבניקים (רמז – מחולק חינם אצל פוליצר) ואח"כ תיקנה ואמרה שזה למקומון שרגע קודם לא ידעתי שהוא קיים – אמרתי למה לא. אולי זה יעביר עוד משפחה או שתיים למחנה שלנו.


את העיתון יצא לי לקבל רק היום, ומה אני אגיד לכם? ההתיחסות הרצינית לגמרי בלי פרופורציות לקוטן המקומון.
חוץ מזה שלצורך הצילומים הם היו פה איזה שעה (צלם, כתבת ועורכת) ועמלו על דיבוב הילדות ושכנועים לצילומים באתרים נבחרים (אם היה לי הכשרון לעשות זאת בעצמי מן הסתם הייתי מנצלת אותו בכל פעם שהייתי רוצה להביא אותן לאוטו תוך פחות מחצי יום),
חוץ מזה שבחרו תמונות ממש נחמדות ובעיקר מהגב,
הכתבה עצמה יצאה ממש ממש בסדר.

זה לא שדאגתי שהיא תצחק עלינו. הכתבת היא "מהטובים".
אבל מעבר לזה הכל יצא כלכך ענייני וחיובי.
למשל, לא היתה שום התיחסות לזה שאור יודעת לקרוא בגילה הצעיר (מה שנקרא – לא סתם דוגמנית של חינוך ביתי, סופר מודל!) כי זה בכלל לא עניין. הרי לתפיסתנו, אם היא תלמד לקרוא בגיל 9 זה בסדר באותה המידה.
זה לא היה אוסף של קלישאות, זה לא היה מיחזור של שאלות משומשות, זה לא היה שיפוטי לשום כיוון. זה היה סביח טרי מחוצל היטב ולא הפיצא מכפיצה במיקרו שהתרגלתי למצוא במקומונים של הגליל והעמקים.

ואחרי כל ההקדמה הזאת, בחסות עינבל שסרקה – הנה הכתבה החמודה.

שער עמוד 1 עמוד 2

הגב