יום שלישי, 29 יוני, 2010, 08:43

I LOVE Provincial Parks

Monday, June 28 2010, ‎Texas Creek (Gladstone) Park, Christina Lake, Kootenay, Bc

איזו הקלה. כמו לעבור לפיג'מה מחליפת ויניל עם ניטים כלפי פנים.

את הבוקר עוד עשינו בפארק ההוא שהחלטתי ליהנות ממנו וכמעט הצלחתי (הייתי חולה).
(עכשיו אני מנסה לנסח את המשפט הבא כך שלא יכלול את המילה "בבונים") זכיתי כנגד רצוני לשמוע קצת רדיו מהסוג שאני לא אוהבת עם שירים שאני לא אוהבת ובאופן כללי להרגיש זקנה נרגנת, לבטא את הסבל שלי בנהמות ובסופו של קיטור לשלוח את יובל לדבר עם האחראי שידאג להשתיק את ה.. צעירים-עם-רמקולים-חזקים האלה. אבל לכל יום יש מחר ומחר יש מוזיקה אפילו יותר מעצבנת וזה סימן להתחפף.
היה נחמד שהיו שם מים וסירות להשכרה (פדלים הפעם. אור כבר תכננה סירה שנראית יותר מוצלחת)

הסירה של אור - סקיצה ראשונה

והיו שם מייק ומישל עם הילדים שלהם שבילו הרבה בחצר שלנו (מגירת חומרי היצירה היא פיתוי שילדים לא עומדים בו. הרול של הטושים – להיט מטורף. תודה חברים!) והיו מכונות כביסה. אבל הכי כיף היה לעזוב.


ממש ליד יש מוזיאון של המדבר והאינדיאנים. הם אוספים את הנחשים שמצליחים להגיע לאתר הקמפינג, עושים להם בדיקות דם, השתלה של שבב, נותנים להם לנוח איזו תקופה במלון נחשים שלהם ואז משחררים בהרים איפה שאין אנשים. מדובר בעיקר בנחש טבעות (כזה שיש לו זנב מרשרש). כמובן שאף אחד לא חושב להרוג את הנחשים כשהם "פולשים" לטריטוריה שלו – הם חיה בסכנת הכחדה.
וכן, מדובר במדבר. סתם ירדתי עליהם. זה ענין של כמות משקעים ויורדים שם פחות מ6 אינץ' גשם בשנה. זה באמת נראה כמו מדבר בחלקים ההרריים – איפה שאין חקלאות. באזור של העמק יש השקייה בממטרות, אפילו מטעים וכרמים מושקים בממטרות. ככה זה כשאתה מדבר עם נהרות ואגמים, אתה לא טורח להתקין טפטפות.

היה שם איש עם שתי צמות וחיוך גדול שרואים שמתחיל בפופיק שהדריך סיור בחוץ, בשמש הקופחת.

big-cheef

אחרי מבט אחד בילדות שלנו הוא אמר – חכו, אני אסיים עם הסיור הזה ואעשה לכם סיור ברכב.
היה שווה לחכות. האיש מלא סיפורים וגם זמר של מוזיקה אינדיאנית ומשניהם הוא מעניק ביד רחבה.
עצרנו ליד עץ שבמבט מבפנים נראה מכושף. אבל זה אורן. אורן מיוחד. הקליפה החיצונית שלו עבה מאוד ויש לה ריח של וניל וקרמל. אפילו דרך האף הסתום שלי הצלחתי להריח. הקליפה שלו עמידה בשריפות קלות אבל מאז שיש

3 Comments

 • דודה הגיב:

  תבדקי איך ה-First Nation מתייחסים לשם אינואיטים. את יודעת שבממשל הפדרלי הקנדי יש משרד לענייני אינדיאנים? ממש כך קוראים לו.

 • עינבל הגיב:

  מתגעגעת אליכם מאוד. מאוד מאוד. הבוקר הילדים דיברו המון על אור ונטע. ואמש ליה שלחה מייל לאור ונטע, שאור תבדוק את המייל שלה.

  שולחת חיבוקים לכולכם

 • ניקי הגיב:

  מה לגבי "ילידים"? זה יותר קצר מ"אינדיאנים". ומה לגבי תמונות של האגם הזה כדי שגם אנחנו נתגעגע (ונקנא (-:)?