יום שישי, 22 מאי, 2020, 17:05

כשדב עובר דרך קיר

זה כבר שנים שהקיר האחורי הוא יותר מחסום פסיכולוגי ממחסום אמיתי, בין חית היער לעוף הלול. שנתיים לערך, מאז שהחלפתי את המחסום הפסיכולוגי מהקיר הצידי (יריעת פלסטיק של חממות) בקיר אמיתי ותיקנתי את פורטל הדביבונים – הדלת (היתה לי דלת, נשענת על הקיר, נטולת צירים. רעיון בלתי ממומש). הקיר האחורי עשוי איזשהו פלסטיק גלי שפעם היה שקוף ופעם עמד בלחצים ומאז אני מקפידה לא לנשוף עליו שלא יתפרק.

הבוקר באתי כהרגלי לפתוח לתרנגולות את הדלת, שיצאו לחצר, הבטתי פנימה לראות שהכל בסדר וגיליתי שאני רואה את החלקה האחורית. פעם היה שם קיר.
הייתי קצת מעורפלת כי לא ישנתי מספיק אבל היה לי ברור שכל התכניות שלי להיום יצטרכו להידחות. גם כי אזדקק לשנץ (הערפול הזה לא יעלם אחרת) וגם כי יש לי קיר לתקן. למרבה המזל היה לוח שלם של עץ לבוד בעובי המתאים שוכב איפשהו בסדנא (נסים שקורים לאחרים בדרך כלל) אז שמתי את המברגה לטעינה, שמתי את עצמי לטעינה ואז ניגשתי למשימה.

עוד לפני כל זה עשינו CSI וזיהינו שזה כנראה דב, גם בגלל סימני טפרים על הקיר וגם בגלל מראה השאריות שמצאנו לאחר בילוש בטרסות שמאחורי הבית (נראה כמו עבודה של דב). קשת ונטע ישנו באותו הלילה בבטסי ולמרבה המזל לא הכינו פופקורן כמו שתכננו. אחרת יש מצב שהדב היה מבקר גם אותן.

כך נראה הבוקר קיר הלול שפונה לסמטה
פה חשדתי. שזה דב.

זה קישור לתמונת שרידי התרנגול. לא משהו יותר מדי קשה אבל עדיין, רק מי שרוצה תלחץ ותראה.

ראשית פירקתי את הקיר הדורש פירוק. בהתחלה הבאתי לום אבל מהר הבנתי שאני צריכה כפפות ופשוט למשוך, לקרוע את הקיר ממקומו. קל.

קיר עלוב ודובדבן צעיר. בצד- לוח לבוד נרגש לצאת מהמחסן ולראות עולם.
והנה אין קיר.

איכשהו הצלחתי להרים ולאזן לוח שלם בעצמי ולחבר אותו לא עקום. ואז את החלונות, בלי לשבור כלום. ממש רצף של נסים. החלק הכי קשה בעבודה היה שספוטיפי הפסיק לנגן לי כל הזמן. לא ברור. הפנינים ש"גילויי השבוע עבורך" מביאים לפתחי עושים כל עבודה, בכל מזג אויר (ספציפית היום – גשום) קלה יותר.

וכך זה נראה כשסיימתי

אני יודעת, הסידור המוזר הזה מעלה תהיות. כמו – למה לא ניצלת את כל גודל החלון כדי להכניס יותר אור. לזה יש לי תשובה פשוטה. ראשית, אני לא אוהבת לחתוך עם מסור היד החשמלי (בדמיוני זה תמיד יגמר במזרקת דם) אבל זה פתיר (אני מבקשת מיובל להסתכן עבורי). שנית, חלון זכוכית חד זגוגית הוא לא חומר חזק במיוחד. בגלל זה הגבלתי את תפקידו כחוסם חיות רק לחצי המטר העליון, איפה שאני מקווה שהם לא מפעילים כח מי יודע מה. כמה שאני אוהבת חלונות בלול! אבל צריך בזהירות. לא להפריז. הבה ניכנס ללול ונראה מה התנאים החדשים לתרנגולות שאיבדו קיר עכור.

זה לול? זה צימר. תראו איזה נוף!

לפני שהורדתי את הקיר הסרתי את סולם השינה שלהן (אין לי מושג איך קוראים לroosting bar בעברית. אנא עזרה). רגליו היו שקועות בשכבות של קקי תרנגולות, פסולת מטבח מתקמפסטת וחומר יבש, עדות לתזמון פעם האחרונה שניקיתי פה. מזמן מדי. החשיפה העלתה צחנה. הסולם הוסר. עכשיו הסולם הוחזר ואפשר לראות שלמי שבראש סדר הניקור יהיה אחלה נוף. לשאר, כרגיל, יחרבנו על הראש.

וכך זה נראה מהמטבח. או כשאני באה לבקר.

בתמונה האחרונה אפשר לראות איך נראית עבודה מקצועית, כזו שמסירה עמודים תומכים ומסדרת מקום יפה לחלון. לא עבודה שלי למי שתהתה.

משהו מתוק לסיום. התינוק שלי (בן שמונה וחצי. יאי) רואה את רב האחיות שלו עושות תיקתקים כל היום שזה מחזה מעצבן והוא אין לו תיקתק. אז הוא הכין סרטון מוזיקלי בלי תיקתוק. (אם נדרשת סיסמה לצפיה אז היא Slocan)

4 Comments

 • Inbal Weisman הגיב:

  איך גדל הטל! קליפ מדליק ממש. אהבתי. כמה מסוכן לפגוש דב פנים אל פנים?

  ברור שאצלך לא היה מחסור בביצים בתקופת הסגר. או בכלל. אלא אם בחורף הן לא מטילות, שזה מה שמספרים. בקיצור כל הכבוד על החלפת הקיר. שבתשלום.

  • נעמה הגיב:

   כמה מסוכן. זה תלוי. אם זאת אמא עם גורים, כמה את קרובה, מה המצברוח שלו. בדרך כלל זה נגמר בשלום.

   לא היה לי מחסור בביצים, היה לי שפע. מספיק בשביל לחלק. אני צריכה לתסף אותן באור תשעה חודשים בשנה כדי שיטילו ועדיין יש הרבה פחות בחורף. לפעמים אפילו לא מספיק.

 • שירה עמי הגיב:
  1. הנס האמיתי בעיניי בכל הסיפור הזה הוא שאת כל עבודת הפירוק והבנייה עשית בעצמך!!! אצלי זה לא היה עובר בלי לצעוק א-ל-י!!!
  2. הלוואי שהתרנגולות היו משמשות לצריכת ביצים בלבד. גם זה מיותר, אבל הייתי אומרת דייני
  3. לא הצלחתי להפעיל את הסרטון של טל. לחצתי ולחצתי על החץ, דיברתי אליו בנימוס, בתקיפות, עשיתי את עצמי כאילו אדישה. כלום. לא עוזר
  • נעמה הגיב:
   1. הרשי לי להציג לך שתי חברות מפתח בתנועה לשחרור האישה: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41UbVlYBtoL.AC.jpg (זה קישור לתמונה. אני לא יודעת איך להטמיע תמונה בתגובה). מברגה ומקדחה עם בטריה, מספיק חזקה בשביל לעשות את העבודה, מספיק קלה במשקל כדי שאני אוכל לעשות את העבודה. מומלץ בחום.
   2. התרנגולות שלי משמשות לביצים בלבד. הן ממשיכות לגור אצלי גם כשהן מפסיקות להטיל ומתות מזקנה. או מזה שאוכל אותן דב.
   3. לא יודעת למה לא הצליח לך לראות את הסרטון. זה טל חמוד במיוחד. אבל יהיו תמונות מתישהו. והוא לא יפסיק להיות חמוד בקרוב.

הגב