יום רביעי, 12 ספטמבר, 2018, 23:23

מחנה אורנים 2018, היום השני

אתמול בלילה, כשהן חזרו כמנצחות, לא ירדנו לפרטים. הספיק לי לראות שאף אחת לא מדממת ושהן מדברות לעניין. הבוקר, סביב הָאש בראונז ותה למדתי מה היה שם.
טל, סמרה ולילי, שלוש בנות שש וחצי, ישבו על הספסל, נרגשות, וחיכו לתחילת המשימה. אימהותיהן לא נראו בסביבה. אחת בחרה ליהנות ממקלחות שוממות ולקחת את זה לאט לאט, אחת כבדה בחודש שביעי ואחת בלי רצון להיתקל בענפים ועלים רטובים (זאת אני).
הת’ר ראתה את סוניה עם השלישיה ועוד עם שתיים משלה והציעה לחלוק את הנטל, כי חבורה גדולה כזאת לא תצליח להגיע למגדל ובחזרה בלי להיתפס, וגם, בנות השש הן כמו להקת חתולים וכדאי שיהיו יותר ידיים לתת להן.
טל ולילי חברו להת’ר, מה שנתן להן יתרון, בדיעבד,וכך הן זכו להגיע ולחזור ולזכות במטבע זהב. סמרה, נועלת כפכפים נצחית, איבדה נעל ופרצה בזעקות כשהן במרחק יריקה מהמגדל והצלפים הורידו אותה ואת מי שאיתה.
ההוראה לצלפים שהיו בעיקר הורים מתנדבים, היתה להיות רכים, אם מישהו ממש מתאמץ להיראות כמו סלע – להניח שהוא סלע. מי שנתפס – יכול להיות משחורר אם יבצע משימה משעשעת. אנדרו של הת’ר הגיע מהבית במיוחד (מעל שעתיים נסיעה) בשביל המשחק וחזר הביתה אחריו. הוא בא לבוש שחורים בכוונה להיות צלף ואצלו הנתפסים נדרשו לשיר את שיר האלף בית כשהם קופצים על רגל אחת עם אצבע על האף.
טל ולילי, ביחד עם הת’ר, התקשו להתחבא היטב מאחורי עצים בדרכם אל המגדל וממנו (אני מזהה בבירור שהת’ר לא קראה את "מיץ פטל") ובעתות סכנה הן דפקו השטחויות מרשימות על אדמת היער הרטובה כדי לא להיתפס. בנוסף לזה, הן לא נעלו כפכפים.


סיבה נוספת עבור סוניה להיות מוכתרת למלכת המחנה היתה ערכת הקפה שלה. אמנם בפינת הקפה יש קפה וגם סוגים שונים של שקיות לחליטה אבל מי שאוהבת את הקפה שלה טעים, לא תמצא את מבוקשה בפינה ההיא. כולנו מכירות מקינטה כדרך להכנת קפה בדרכים. הבעיות עם המקינטה הן כאלה: מקינטה טובה, עם משקולת, היא מאלומיניום ומפתחת טעמי לוואי עם השנים. היא גם כבדה ודורשת חימום מתחת. זה דורש להביא איתה גם כירה כלשהי. זה מצטבר למשקל ונפח משמעותיים. לסוניה יש את הצעצוע המגניב הבא: AeroPress.
זה קטן, זה מפלסטיק עבה (חזק ולא כבד) ומעורב לחץ בהכנה כך שהקפה יוצא עם קרמה וטעם והכל. צרפי לזה קפה טוב, קלוי וטחון טרי וזהו, את על האולימפוס, ונשים שחשבו לנסוע העירה (עניין של רבע שעה לכל כיון) כדי לקבל את מנת הקפה שלהן באיכות הרצויה – עולות אליך לרגל.


שעת ערב מוקדמת. מרלו הביאה את שלה, אני הבאתי את שלי, אנחנו אוספות משתתפות לקראת משחקי קופסא וקלפים.
”פיית’, את בעניין?” היא פונה לזאת ששואבת עכשיו את השטיח מהאורז (ארוחה הודית לתפארת היתה פה הערב. כולל נאן טרי. כולל נאן נ"ג טרי!). אז קוראים לה פיית’. תהיתי אם זה פיית’ או הופ. עכשיו אני יודעת ויכולה לשכוח שוב. יש עוד שתיים שאני לא מבדילה ביניהן. לורה וליס. אז אני לא פונה אליהן בשם.
אנחנו מתחילות עם Go nuts for donuts שהוא משחק ממש חמוד ומזכיר בסגנון את Sushi Go . רק שיש לו יותר שכבות, כך נראה לי. אחר כך עוברות ל Code Names -Pictures שזוכה לתשואות.
איך שאנחנו מתחילות עוברים לידנו המדריכים, ג’ייסון ויהושיעו ושואלים אם נרצה סנאק לפני שהם מוציאים את זה החוצה. מה סנאק. אני בקושי מתמודדת עם שלוש ארוחות ביום. אני עוד מעכלת נאן. (אגב, טל עטף נאן אחד במפית ואמר לי "קחי את זה לבקתה בבקשה, אני רוצה שיהיה לי לאחר כך." שלוש ארוחות ביום הוא מקבל, וחטיפים ועדיין טראומת השואה ניכרת בו).

מעבר לחלון כפול הזגוגית אנחנו רואות ילדים עושים תנועות אחידות. עם הזמן זה מתגבר ויש צעקות. המדריכים מלמדים אותם שירים, מספרים להם סיפורים והילדות מתקבצות סביב מדורת הגז ומשתפות פעולה.
טל הלך למועדון עם הבנים הגדולים. הם מקפידים לפעול לפי כל הסטריאוטיפים ולשחק איזה משחק הרפתקאות בקלפים. טל לא משתתף, הוא רק מסתובב מסביב ונהנה מנבגי הטסטוסטרון שמתעופפים באויר.

זמן להתחיל להזיז את הטף לכיוון המיטה. שלא נפריע שוב לשותפינו לבקתה לישון. לובשת ז’קט שבכיסו האחד נאן ובכיסו השני מתכון לעוגיות שבריאנה נתנה לי קודם לבקשתי. העוגיות שהיו קינוח בצהריים. היא אלופה עולם בריאנה הזאת.אנחנו עוברות לידה בדרך החוצה, היא יושבת על הספה וכותבת מכתב. למי המכתב? אולי לעצמה, אולי למי שתהיה שם טבחית בשנה הבאה, כששוב יבואו חבורת החנ"בים הללו עם כל המגבלות התזונתיות (מה שאחת מאיתנו כינתה בחיבה: gluten freaks) שהיא הצליחה להתמודד איתן בכזה חן.
היא כותבת טיפים ומסקנות כדי שזה ילך יותר קל . איזו בחורה חכמה.

עוגיות שוקולד נ"ג ללא אפיה

(נ"ג במגבלות שיבולת השועל. יש לבחור מקור נקי).

חומרים ל15 עוגיות:

2 כוסות סוכר
1/2 כוס חלב
1/2 כוס חמאה = 4 אאונץ = 113 גר' 1/3 כוס קקאו
3 כוסות שיבולת שועל
1 כפית תמצית וניל

הכנה:

  • סוכר+חלב־חמאה+קקאו לערבב בסיר, להביא לרתיחה ולבשל שלוש דקות. להסיר מהאש.
  • להוסיף שיבולת שועל ווניל. לערבב ולהמתין חמש דקות.
  • ליצור תלוליות על נייר שעווה מלוא הכף. לצנן.

הערות:

החמאה – במקור מרגרינה. גם החלב במקור חלב שקדים כדי שזה יהיה נטול חלב.
בשביל לא לדחוס את החמאה בכוס יש לזכור שפאונד חמאה זה שתי כוסות ומשם הכל נגזר.
הכנתי עם שיבולת שועל "שלמה" ויצא מצויין אבל לא במרקם של העוגיות של בריאנה. אני חושבת שהש"ש שלה היתה יותר טחונה משלי.

הגב