יום שני, 11 דצמבר, 2017, 15:29

בלי לשים את הקקטוס בתוך הקרטון

היום הבאתי לבית הספר את טופס ההרשמה של טל, שהוא גם טופס ההתפטרות שלו. זה הרגיש כמו התפטרות. באתי אל המורה שלו ואמרתי לה "השולחן שלו מלא בדברים. אני אבוא שוב עם סל לאסוף את הכל ביום אחר". נראה לי שהשולחן הריק באופן תמידי דוקר לה בעין. היא אמרה: "יש לי שקיות במגירה התחתונה. קחי לך משם".

הביקורים של טל בבית הספר הפכו רופפים ככל שנקפו השבועות. בהתחלה הוא איחר קצת, אחר כך איחר הרבה, ואז היו ימים שלא בא לו. היה לי סיכום עם המורה שהיא מסמנת אותו כנוכח גם אם הוא לא נוכח כשהיא בודקת נוכחות (כי הוא לא מגיע לבית הספר בשעות כאלה) ואם הוא נשאר בבית – אני מעדכנת את המזכירה שתשנה את זה.
לקראת הסוף זה הגיע למצבים מגוחכים, בהם אני משאירה אותו בבית ("יותר כיף לי במיטה מבכיתה"), באחריות יובל והולכת לכיתה שלו להתנדבות שלי בבוקר יום ב'. כי הוא מחפף אבל אם אני מתחייבת – אני באה.
ואז הוא אמר שלא נראה לו יותר העניין הזה של בית ספר. שקצת משעמם מה שהולך שם, המתמטיקה משמימה, יותר מדי אומרות לו מה לעשות וזה לוקח יותר מדי זמן כל העניין הזה.
לפני כמה ימים לקחתי אותו לנסות homelinks שזאת התכנית בה הילדות שלי (כולל טל, בשנה שעברה) היו בימי החנ"ב. זאת תכנית "למידה מרחוק" שמשאירה את אחריות ההוראה בידי ההורים ורק מספקת משאבים (חמרי לימוד, כסף) ומפגש חברתי.
השנה יש מורה חדשה להומלינקס והפעילות היא פעם בשבוע, שעה וחצי.
הוא חזר מרוצה מאוד עם כמה נרות שהכין. סיפר שזה היה קצר במידה, שהוא גם שיחק וגם צייר וגם טבל נרות. שיש לו שם חבר חדש בן גילו והוא רוצה להמשיך עם זה.

היום באתי עם טופס ההרשמה להומלינקס, שמסיר אותו ממצבת התלמידים בבית הספר, לקחתי שקית מהמגירה של המורה שלו, רוקנתי את השולחן שלו (קופסאות עם צבעי עיפרון וטושים וכיוצא באלה), לקחתי את שקית הבד שהכילה בגדי החלפה, אספתי את נעלי הפנים שלו מהמדף והעברתי אותן לכיתת הומלינקס שנמצאת בקצה השני של הבניין, בין הכיתה של נטע לכיתה של קשת והנה – הסתיימה לה תקופה.
למשך שלושה חודשים וקצת, הייתי אמא לארבע ילדות שכולן לומדות באותו בית הספר. עכשיו יש לי שלוש ילדות בבית הספר וילד אחד שהוא בעיקר בבית.

3 Comments

 • עינבל ויסמן הגיב:

  מעניין, ויופי ממש שזה אפשרי. הילד שלי התחיל למצות את חטיבת הביניים אבל ממשיך.

  • נעמה הגיב:

   מה את סחה. אשמח לשמוע עוד (יהיה דיווח כתוב?)

   • עינבל ויסמן הגיב:

    בסופו של דבר יהיה דיווח כתוב. בינתיים אני שומעת את התלונות על ריבוי המבחנים. שניים בשבוע. והם כולה כתה ז. לא מתכוננים לבגרות או משהו. מצד שני נראה שטוב לו חברתית. זה ילד שחי ונושם חברתית. ממלא לו את המצברים. אז… נראה. כל בוקר הוא מעיר את עצמו עם שעון מעורר ומתארגן ויוצא בזמן להסעה ואני לא מתערבת בזה. זה שלו.

הגב