יום שלישי, 11 יולי, 2017, 22:41

CSI סלוקן

אזהרה: גראפי

השמש כבר מכה באור מלא על האדמה שעודנה לחה וקרירה. הצריבה של היום רק מתחילה. המבט שלי עובר לא מפוקס על החצר ונעצר על עצם אובאלי קטן וחלק.
ביצה? איך הגיעה לשם ביצה?
בלי להפסיד מילה בשיחה, אני יורדת במדרגות, מתכופפת, וביד שאינה אוחזת בטלפון – אני מרימה אותה. נקייה וטריה למראה.
אני מביטה בה במבט תמה ואז שולחת מבטים מסביב, כאילו התשובה תימצא ליד התותים או מאחורי הקומפרי. אני מוצאת רמז למרגלותי: שני כתמים של דם וסביבם כמה נוצות. זהו. אני לא חדשה בעסק הזה של בעלות כנף שמתות בידי טורפים שונים. אני לא זוכרת מה מנהגי הטינוף של כל אחד אבל יודעת שיש להם סגנונות אופיניים. זה הראקון שמשאיר אחריו מעגל גדול של נוצות? (כאילו עמד ומרט לפני האכילה, מעיף נוצות לכל עבר).
לרב אני מוצאת שאריות. יש את אלה שלא גומרים מהצלחת ומשאירים לי חצי עוף לטיפולי (הרצחת וגם לכלכת?), יש את מקרי החטיפה הקלאסיים שמתחילים בנוצות של מאבק ואז חלקי כנפיים או רגל אקראית מפוזרים בדרך החוצה, לפני ואחרי השער. יתכן שהיו אירועים נקיים בעבר אבל אני לא יודעת עליהם כי אני לא עושה ספירת בוקר והוא, יהיה מי שיהיה הטורף, היה מתחשב.
אבל זה, זה לא ברור.

לפני כמה ימים מצאתי בחממה את אחת משתי השחורות הקטנות (אולי היתה זו פריזל-די ואולי פריזל-דאם) מתנשפת ונראית בלתי מרוצה. יכולתי להבין, היה יום חם מאוד ובחממה אפילו יותר. הוצאתי אותה משם, העברתי אותה לצל ליד שלולית קטנה של מים וחיכיתי לראות אם היא משתפרת.
היא לא הראתה סמני שיפור אבל שותפותיה ללהקה התחילו להראות סימני בריונות שהרי פריזל היא גם קטנה מהבית וגם חלשה היום והראש של מקריח.
לקחתי אותה החוצה מחצר התרנגולות, העברתי לחצר הכללית, באזור מוצל ומלא צמחיה, הצבתי כלי עם מים והשארתי אותה לנוח בלי הצקות.
שעה אחר כך באתי לראות מה שלומה ומצאתי קערת מים בצל ותרנגולת אין. המשכתי לחפש אותה בערב ובימים שאחרי, באזור הקערה, בצמחיה העבותה, מתחת לשיח, ליד הפטל. חיפשתי בעזרת העיניים והאף. העליתי חרס.

עם ביצה ביד אני מרחיבה רדיוס חיפוש ומוצאת תרנגולת קטנה ושחורה עם נוצות תפוחות וגב מרוטש שוכבת דוממת מאחורי ערוגה מוגבהת. היא לא היתה שם אתמול, עבדתי על הערוגה הזאת אתמול. הייתי רואה.

זה היה יכול להיות סוף הסיפור, בו הקצוות נקשרים, הרמזים משתלבים ומשלימים את החתיכה החזרה בפאזל, חשבתי לי בעודי חופרת קבר לגב' פריזל. הטילה ביצה, הותקפה, נננטשה בין תות לפטל. אבל לא, זה לא יעבוד במקרה הזה. כי פריזל קטנטנה ושחורה, הביצה גדולה והנוצות אדומות-לבנות.
איך יצאה מהלול לחצר הכללית? איך הגיע הביצה שלה, שלמה ונקיה, למרכז הדשא? מי ביצע את העבודה הנקייה הזאת? האם הטורף הזה יודע גם לפרק תרנגולת מביצה שטרם נולדה ולהשאיר אותה מנחה, בטרם יעשה כלים? או אולי זאת תרנגולת שמצאה דרך לצאת מהלול, הטילה ביצה בכיף שלה ואז נחטפה?

הפעם אני נשארת רק עם שאלות.

6 Comments

 • Ayelet הגיב:

  המממ מותח. עדכני אם תמצאי תשובה (במיוחד כי אף אנו מתעסקים בגידול תרנגולות). TBC

  • נעמה הגיב:

   לא נראה לי שתהיה תשובה.
   הנה עוד תעלומה, עם פחות דם:
   היה לי "קן" עם 17 ביצי ברווזה עמוק בתוך חצר קטנה מוגנת, שחיכו לברווזה שתשב עליהן. לא ישבה אף אחת ואף עם הזמן התמלא האזור בלשלשת ברווזות. החלטתי לוותר על העניין וכדי שלא יעלה שם סירחון, פתחתי דלת גדולה בדיוק מעל הקן, חושפת את הביצים לאוויר ולאור, כדי שיתאווררו כמה ימים עד שאחפור עבורן בור.
   זה היה אתמול.
   הבוקר באתי ולא היתה שם אף ביצה, או קליפה, או נזילה של חלמון.

   רעיונות?

   • סוניה הגיב:

    ציפורים? כמו עורבים אבל דוברי אנגלית?

    • נעמה הגיב:

     זה גם הניחוש שלי. אבל, ביצי ברווזה הן גדולות, איך הם לקחו אותן משם?!

     • Ayelet הגיב:

      נץ הצליח להרים את אחת התרנגולות (לא בלי מריבה שהותירה נוצות ודם בשטח). אולי ביצה קטנה עליו? אבל 17 ביצים זה כבר סיפור אחר 🙂

     • נעמה הגיב:

      17 ביצים זה כמו ביצה אחת, הרבה פעמים. זה רק הגודל של הביצים שאני תוהה איך הוא מסתדר עם הגודל של המקור.
      אתמול מצאתי שברי ביצים (של תרנגולת) בתוך הלול. אני תוהה מי הפושע. אולי אתקין שם מצלמה, אחרי שאארגן שם חשמל לחורף (בשביל התאורה).

הגב