שבת, 13 יוני, 2015, 13:56

פרוזן יוגורט, הדבר האימיתי

frozen

אני מכינה כזה בערך פעם ביומיים וזה כל כך טעים שאני לא רואה סיבה לנסות פירות אחרים. זה פשוט הרכב מנצח. ברור לי שאפשר לשדרג אם אחליף את השוקולד המריר בשוקולד חלב (לזכר המקופלת. אין פה מקופלת) ואוסיף איזשהו אגוז קלוי או אפילו פקאן מסוכר. שומרת את זה לאירוע מיוחד 🙂

חורגת מהרגלי ונותנת מתכון שאינו לפי משקל אלא ביחידות נפח או ב"חבילות", שכן אני מכינה בשיגרה לפי העין ורק הפעם העין נדדה גם לשנתות של הבלנדר והסתכלה על הצנצנת של השוקולד, לפני ואחרי.
אם אני צריכה לתמצת את זה לעיקרון אחד אז העיקרון יהיה: הרבה פירות. כל השאר – משני.

פרוזן יוגורט

לכמות של ליטר ורבע, בערך.

רכיבים:

300 מ"ל יוגורט/שמנת חמוצה
1-2 כפות מייפל (תלוי בפירות ובחיך)
שקית אחת (600 גר') פירות יער קפואים
1/2-1 כוס שוקולד צ'יפס

הכנה:

שמות את היוגורט ושליש מהפירות בבלנדר טוב ומערבלות עד שזה אחיד. זה יהיה נוזלי וזה בסדר.
מוסיפות את השוקולד ומעליו ואת יתר הפירות הקפואים ומערבלות עוד, עם עזרה של הדוחסן, עד שנראה שרב הפירות התערבלו. אין חובה לגמור עם משהו חלק כי החתיכות הן כיף אבל כדאי שהשוקולד לא ישאר בחתיכות גדולות (שברתי פעם שן עם שוקולד קפוא. אני יודעת כמה הוא מסוכן…).
אם פועלות במהירות אז מתקבלת "גלידה" רכה שאפשר לאכול מיד (רצוי בכוסות קרות. גם ככה היא על הקצה).
אם שמות פריזר לחצי שעה אז זה אפילו יותר טוב אבל אני יודעת כמה קשה לחכות עם כזה דבר טעים.
אם יוצא שנשאר משהו – לשמור בפריזר ולהעביר למקרר חצי שעה לפני האכילה. לא יהיו בזה שפיצים של קרח (בהנחה שנצמדות למתכון) אבל זה יהיה קשה אם יאכל ישר מהפריזר.
אם אין בנמצא בלנדר טוב (אלא רק בינוני או פחות) אז אני משערת שאפשר לעשות את התהליך עם פירות לא קפואים ואז להקפיא את התוצר (וכאמור – להעביר למקרר בזמן, לפני האכילה). לא ניסיתי.

מנה ליחידה: אני מכינה עם בלנדר מוט בכלי שהגיע איתו. היוגורט צריך להיות למטה והפירות צריכים להיכנס לכלי בשלבים, בדיוק כמו עם הכמות הגדולה. אחרת זה מאבק.

לגבי הרכיבים – אני משתמשת ביוגורט שמן מחלב פרה ולפעמים משקיעה ומחליפה חלק ממנו בשמנת חמוצה 36%. לא ניסיתי אבל אני מניחה שתחליפים רזים או מחלבים של חיות אחרות או צמחים אחרים יעשו את העבודה (קרם קוקוס ניסיתי. המרקם יצא מעולה, הטעם יצא קצת קוקוסי, כצפוי).
המתקה – אני שמה קצת סירופ מייפל או מה שבא. אפשר בלי המתקה בכלל ואפשר לשים כמה תמרים. אם בוחרות בתמרים אז כדאי לערבל אותם עם היוגורט טוב טוב לפני הכל אחרת יש מהם חתיכות גדולות ולא מתקבלת ההמתקה הרצויה.
פירות יער – ניסיתי מסוג יחיד וניסיתי שילובים שונים. פטל לבד יוצא מאוד חמוץ ודורש הרבה המתקה. אוכמניות לבד זה מתוק מדי. שילוב של שניהם זה אחלה וגם דובדבנים כהים ופטל שחור תורמים לטעם ולצבע.

4 Comments

הגב