יום ראשון, 26 מאי, 2013, 20:46

יופי מהאוקינוס

Miracle Beach Provincial Park, Black Creek, Comox Valley, Vancouver Island, BC

הלילה קיבלתי אישור להשערה שלי בנוגע לפירות שאני אוכלת כאן בימים האחרונים.
הסתובבתי לי לעת ערב עם טל על הגב, עוברת בין חלקות שונות, מתפעלת מיפי המקום (משהו יוצא דופן) ומחפשת את הפירות הבשלים ברחבי האתר. פתאום עקף אותי אבא נמרץ שעשה בדיוק מה שאני עושה רק עם תינוק יותר קטן ובלי הפירות ואמר לי: ”אוכלים סלמון בריז, הא?”
אז אלה באמת סלמון בריז.


היום היה יום ים רגוע. זה אומר שעד שהזזנו עצמנו מגן השעשועים (להיייט!) והלכנו לחוף כבר היה צהריים. אנחנו עוד לא שולטים בזמני הגאות והשפל (שזזים כל הזמן) וזה גם לא משנה, כי אנחנו זזים לאט יותר מהמים.
בכל מקרה, אם אתמול הגענו לקראת שיא הגאות, הפעם היינו צריכים ללכת כ300 מ' נוספים כדי להגיע למים. מה שנחשף בין קו המים של אתמול לזה של היום היה הרבה חול רטוב, עם שלוליות ובריכות ונחלים שהיו כולם חמימים ונעימים והמון חי וצומח.
היו שם סרטנים קטנים מתים, אצות מסוגים שונים, רכיכות שונות שאנחנו לא יודעים לכנות בשם, כוכבי ים בגדלים וצבעים שונים, שפע של Sand Dollars שהילדות רצו למצוא כי פיליס השכנה סיפרה להן על אודותם (זה ממש דבר יפה, הדולרים של החול. שווה לגגל. לא להאמין שזה מן החי ולא מסדנת האומן) וכמובן אבנים חלקות ויפות, חלקן סגולות, חלקן עם ברניקלז.

הילדות הביאו הרבה מהם הביתה (לא שיש לי מושג מה הן מתכננות לעשות עם סרטנים קטנים מתים) ואחר כך הלכו בחזרה למים כמה פעמים בשביל להחזיר את מי שהיו חשודים כחיים (איך מבדילים בין כוכב ים חי למת?).
היה שם יצור אחד (מת. או חי. לא זז בכל מקרה. ולא הבאנו אותו הביתה) שהילדות כינו תמנון אבל זה היה יותר שבעשרהנון והוא היה דומה לכוכב ים בגימור. משהו ממש מוזר. אבל אין לנו פה אינטרנט אז אין לנו דרך לברר מה זה היה.

פרט לחיית הים יש גם את חיית היער ועוף השמים. היער הזה מלא מכל טוב.
יש פה איילים (או שזה אותו אייל כל הזמן והוא בכלל עובד בBC Parks) שמגיעים קרוב קרוב לאנשים. יכול להיות שהציד אסור בחלק זה של האי? הם לא מפחדים מאיתנו בכלל.

היום ראינו ארנבת שאור זיהתה כ Snowshoe Hare ושוב, לא יכולנו לבדוק את זה בהיעדר אינטרנט.
מה שכן אפשרי לנו לבדוק ויוצא לנו לעשות הרבה זה זיהוי ציפורים. עושה רושם שהציפורים הן האוכלוסיה הכי דומיננטית פה ביער. הן שרות כל היום ועושות דווארות. בדרך לכאן הצטיידנו במגדיר ציפורים ועכשיו אנחנו יכולים לקרוא להן בשם ולא סתם להתפעל מהן.


היום התברר לי שבאתר הזה יש מקלחות. חמות וחופשיות.
אני חושבת שמצאתי את השילוב המנצח: ללכת להסתכל על האוקינוס ואז להיכנס למים חמים, במקלחת.


למרות הצהרתי לגבי "אוכל פשוט", יצא שהערב הגשתי סטייק, פרגיות (נטע הכינה את שניהם על הגריל. מבחינתי היא זאת אשר על הגריל), סביצה, דג משני סוגים בחמאה ולימון וכמובן סלט. עם זאת, השיא של הארוחה היה כשפתחתי שתי קופסאות שימורים של חומוס גרגרים, חיממתי והגשתי עם מלח ושמן זית. זה לא היה סתם שיא, זאת היתה אקסטזה שלוותה בכמעט מכות (הילדות רבו על החומוס).
אני לא יודעת מה לעשות עם זה. אולי אני פשוט צריכה לקנות עוד חומוס..

הגב