יום ראשון, 08 ינואר, 2012, 16:45

מצב הטל

טל בן 3 שבועות ויומיים. יש לו שם (טל יעל), שזה חידוש. שלשום בבוקר הוא עוד היה יויו.
אוביקטיבית – מדובר בתינוק המתוק ביקום.
יש לו עינייים יפות אפורות מה שמעלה תהיה מי אמא שלו.
הוא מחייך הרבה כשישן (לפעמים החיוכים מתחילים לפני שהעיניים נעצמות ומסמנים את השקיעה) ופעם אחת אפילו התגלגל מצחוק תוך כדי שינה.
כשער אוהב להיות על אמא או אבא או אחות אבל למרבה הפלא יש זמנים שיכול לשכב על משטח שאינו אנושי ולהתבונן סביב בהתפעלות (במיוחד על מקורות אור).
הלחיים שלו כבר קצת עגולות. הטוסיק עוד לא.
בגיל שבוע בערך עבר לו הג'טלג ומאז הוא מבחין בין יום ללילה. בלילה הוא ישן. אז אולי אני כן אמא שלו.

בגיל 3 שבועות (ב6.1.12, חג ההתגלות המסמן את סופו המוחלט של כריסמס או עבור מי שמתמקד פחות בסיפור לידתו של המושיע ויותר בצדדים המעשיים של חגי החורף – הזמן להעיף את העץ מהבית) טל חזר סוףסוף למשקל הלידה שלו ושב הביתה מאשפוז של שבוע במיטב בתי החולים של הקוטניז. הסיבה לאשפוז היתה אי עליה במשקל ומצב כללי ירוד.
על החוויות הטובות שלנו מהאשפוז אני מקווה לכתוב מתישהו כשיהיה זמן, בתקווה שזה יקרה בקרוב.

כרגע השיגרה שלנו כוללת האכלות מבקבוק כל שלוש שעות בדיוק (כן, אני מכוונת שעון לשלוש בבוקר ומעירה אותו ואותי בשביל ארוחה), בבקבוק חלב אם מתוסף באבקת פורמולה ושמן יעודי. הכל בשביל דחיסת קלוריות נוספות בכל שלוק.
בין לבין הוא גם יונק ישירות (אוהב את זה ויודע להבחין בין פטמות. לא מבולבל הגאון הקטן) ואני עמלה על הכנת הארוחות שלו: סחיטה ידנית בשביל למלא את הבקבוק (עזים קל יותר לחלוב אבל לפחות אני לא מפליצה על הפרצוף שלי) ושאיבה במשאבה כדי לעצבן לי את הפטמות (התירוץ הרשמי הוא גירוי נוסף לייצור חלב).
כדי להזין את כל האופרציה הזאת, פרט להזנת החולבת מדי שלוש שעות (בין לבין אני סתם רעבה) אני גם לוקחת כדורי מוטיליום להגברת ייצור חלב, טינקטורות של צמחים שונים להגברת ייצור חלב וכדורים של צמחי מרפא סיניים להגברת ייצור החלב.
אגב חלב, אני נמנעת ממוצרי חלב, בשביל להיות בצד הבטוח.
לפעמים אני קצת ישנה.

כרגע אני לא יכולה לגבות את סיפורי לגבי יופיו וחנו של טל בתמונות וסרטונים מטעמי פנאי (היעדרו מחיי) אבל זה יקרה.
יש למה לצפות!

19 Comments

 • דפנה י. הגיב:

  אני מצטערת כ"כ לשמוע שהתאשפזתם 🙁 שמתי לב שלא כתבת הרבה זמן מאז הלידה, אבל הנחתי שפשוט נתת לעצמך קצת לשקוע ביומיום הממלא הכולל בתוכו תינוק קטן-חדש.

  תתחדשו על ההחלמה והחזרה הביתה ועל השם המקסים.

  ותהיו בריאים כולכם!

 • מאיה הגיב:

  אוי מלחיץ, וכמה עבודה המחלבה. יופי של שם בחרתם, אפשר להוסיף שם שלישי "דובי" אולי תהיה נבואה שמגשימה… שיהיה טוסיק שמנמן במהרה, אמן.

 • בת דודה הגיב:

  אהובים, הטוסיק השמנמן בוא יבוא (יש לי הוכחה מהממת) ויש לזכור שאם מסתכלים על הגנטיקה שלו, לפחות לשתיים מתוך שלוש גם לא היה הרבה ריפוד… אוהבת המון! חיבוק רחוק אבל חם. אפילו במשפחה שבה שמועות בד"כ טסות לא שמעתי על האישפוז. עוד חיבוק.

 • הילה הגיב:

  אוף נעמה, איזו התחלה קשה. אני מקווה שהיא מעידה על המשך מעולה. אצלנו זה היה ככה, עכ"פ :-). שולחת כוחות ועידודים ומחשבות חיוביות על קפלים לרוב.

 • יעל הגיב:

  אוי נעמה, מצטערת לשמוע על ההתחלה הקשה. מקווה שהכל יסתדר, את כבר למודת נסיון וסומכת עליך שאת יודעת על מה להתעקש ואיפה לשחרר, ונשמע מבין השורות שדואגים לכם טוב. פוצחת בריקוד החלב ובשירי הפולקעס!

  טל זה שם מקסים מקסים. נשיקות מהצפונים.

 • michalica הגיב:

  כבר חשבתי שיובל יהיה אבו יויו, אבל אני חייבת להעיד מנסיון שטל זה שם מצוין ושיש לנו חברים שקראו לבן שלהם טל כי הם רצו שהוא יהיה כמו טלכה שלי. כן ירבו הפולקעסיים. נשיקות לכולם ותפילות לשנת לילה ערבה.

 • כנרת הגיב:

  שולחת חיבוקים חמים לעידוד ומתפללת לפולקעס עסיסיים בקרוב ממש. תתחדשו על טל יעל! מחכה ומצפה לתמונות.

 • סיגלית הגיב:

  אויש. חיכיתי המון לפוסט חדש כדי ךקרוא אודות היויו טמשפחתו ולא תיארתי לעצמי את הסיבה לאי כתיבתו. מאחלת ובטוחה שטוסיק עגלגל בוא יבוא. תנוחו הרבה, תאכלו טוב ובהצלחה עם "המחלבה" שפתחת לך שם. טל זה שם מקסים, בטוחה שהוא גם כזה.

 • טלי מא הגיב:

  נעמה ויובל, השם מרגש ומעלה דמעות בגרון.

  נעמה את אישה גדולה ואדירה. מאוד אוהבת ומחבקת.

 • דגנית הגיב:

  מרגישה כאילו קרובה חיבוק חם……והרבה כוחות נשימה……. שאלה לא צריך לתת כמויות של תוספי אוכל לך כדי ליצר עוד ועוד ועוד חלב? כלומר חלבונים ותוספים ? עד שתתמלאו…?וכנגד כל תכשירי יצור החלב למיניהם…… מאחלת לך שבמהרה יתאזן. ושינה. הלוואי ואפשר היה לשלוח לך את שק אבקת השינה שלנו…..כדי שתישני כמה שתצטרכי גם תוך כדי מטלות היום יום………כמוני…

 • ענתי הגיב:

  מאחלת לכם הסתגלות מהירה לשגרה של שאיבות, הנקות ועליה במשקל. גם אני נכנסתי כל פעם לבדוק אם יש פוסט חדש וחשבתי שאת פשוט עסוקה ולכן לא מעדכנת. והשם שנבחר מקסים

 • קרן אור הגיב:

  שפע חלב ויניקה נמרצת לטל יעל האהוב. עם כזאת אמא אני צופה לו טוסיק שמנמן במהרה.

  חיבוק גדול. (())

 • ש הגיב:

  קטע, הנחתי עד עכשיו שיויו זה קיצור של יונתן… 🙂 (הכרתי פעם אחד כזה) בכל אופן, מקווה שתתגברו במהרה על ההתחלה הקשה, והרבה מזל טוב וטוסיקים שמנמנים לכם!

 • עדי הגיב:

  העיקר שאתם אחרי, והוא כבר בבית. את נשמעת רגועה וזה חשוב. מאחלת לך קפלים בפולקעס בקרוב! ואין כמו חיוכים בשינה!

 • סיון הגיב:

  או. מקווה שתוכלו להגמל מהבקבוקים והפורמולה כמה שיותר מהר, ושבקרוב תתיזי חלב לכל עבר (כמו שלי קרה עם הדומפרידון, בזמנו. החזרת אותי לסיבוב הראשון מינוס האישפוז).

 • ליאת הגיב:

  תתחדשו על השם היפה, מאחלת הרבה בריאות ועלייה במשקל! הצטערתי לשמוע על כל עניין האשפוז. מקווה שגם יחזור הפנאי בקרוב.

 • הילה הגיב:

  נעמה, עדכני בשתי מילים על שלומכם?

  • נעמה הגיב:

   3.660 נכון לליל אמש. מטפס באחוזונים מבור התחתית בו התחיל בבית החולים (מתחת לכל הקווים) בבטחון לכיוון האחוזון "שלו". מעלה 60 גר' ביום.
   היום נדבר עם רופאת הילדים ונדווח לה מה מצבנו. הערכתי היא שנקבל הנחיה להוריד אבקה מעוד שתי האכלות ביום (בפגישתנו עם הרופאה ביום חמישי קיבלנו הנחיה להוריד אבקה משתי האכלות).

   חוצמזה את יכולה לקרוא לי טוביה (ואני אענה. כי אני אשמע אותך. מדלה-סימפוני היא משאבה שקטה להפליא).

   תודה על ההתעניינות 🙂

הגב