יום שני, 20 דצמבר, 2010, 21:22

Neta – week#14

אני כותבת מדי שבוע דיווחי למידה של הבנות ל"בית הספר" שלהן. כל דיווח כזה נותן לנו תקציב של כמה עשרות דולרים שזה הכי הרבה שקיבלתי אי פעם בשביל כתיבה 😉
אבל זה באנגלית וזה מאמץ בשבילי. מקווה שילך ויעשה קל.
בכל מקרה, חשבתי שאני רוצה תיעוד אצלי ולא להשאיר הכל אצלם במערכת. מה גם שאם אני כבר משקיעה ושמה תמונות אז בטח שזה צריך להיות כאן.


She is learning reading and writing in Hebrew and English at the same time and it seems that for her 2 languages just double the fun!
She took pieces of kindling and glued them together to create simple structures, each one can be read in different ways, as different letters, in both languages.
Cool. And it bures (my favorite part 😉 ).
(sorry. no photos).

Here is something she copied from a book, I think. Are there only “real” flags? (anyway, she gave name to each flag and they all sounded to me like real places).

We all have a new toy in our house – a piano. We are excited and so are the girls.
Neta's way to learn to play is finding the right notes (by trial and error) of a familiar song (Do-Re-Me). When she got over that she was looking for a way to write that down so she can repeat it. She didn't like the “ordinary” way (can't blame her) so she choose to use the ABC (C for Do, D for Re etc.). It works great for her.
Here is her music sheet

And here is a song she wrote for her sister (in Hebrew, written left to right):

Here is something I mentioned a few weeks ago: the "dessert first" menu.
It is in Hebrew (left to right… sure…) but you can recognize the cake on the second row.

14 Comments

 • talya הגיב:

  ? cool. but why and to who do you need to report

  • נעמה הגיב:

   אני מדווחת למוסד שדרכו בחרתי "לעשות" חנ"ב חוקי.
   הם מתווכחים ביני ובין משרד החינוך בשני הכיוונים: מקשטים ומעבירים את הדיווחים שלי הלאה וגם מעבירים אלי כסף.
   מתישהו אולי אכתוב פוסט מפורט על השיטה.

 • יעלי_לה הגיב:

  זה לא סתם משמאל לימין, זה כתב ראי מושלם.

 • ברונית הגיב:

  יופי, טוב מאוד שאת מפרסמת פה את הדיווחים האלה. מחשבה פרועה: בסוף ימנו אותך ליועצת חנ"ב ויתנו לך עוד יותר כסף.. או לעורכת של חוברת הסבר (ואז תצטרכי לכתוב בפירוט על השיטה. ובאנגלית!).

  מאוד כיף לכתוב באנגלית. אני עושה את זה כבר שנתיים, כי המורה שלי מסנטה פה ואני מתכתבת איתה באנגלית. שמתי לב שהכתיב שלי השתפר פלאים. גוגל ספלצ'ק מאוד עוזר.

  • יובל הגיב:

   אני מכיר את ספְּלָצֶ'ק, הוא הקרוב ההונגרי של החבר המקסיקני שלי, חוּחֶל…

  • נעמה הגיב:

   אני מחכה לרגע שזה יהיה כיף. כרגע זה מאמץ גדול כי אוצר המילים שלי זעיר ואל מצליח לשרת נאמנה את מה שמתרוצץ לי בראש. אבל אני עובדת על זה.
   כמעט פרסמתי אתמול פוסט באנגלית אבל המערכת היתה נגד אז עזבתי את זה ושלחתי את יובל לעשות שזה יהיה אפשרי (או כמו שהוא קורא לזה- שדרוג).
   מורה למה יש לך בסנטה פה?

 • כפיר הגיב:

  מה שכתבת, שזו הפעם הראשונה שאת מקבלת כסף עבור הכתיבה, מזכירה סיפור משפחתי קטן – הגר, הבת של יפה (או בת דודה של אמא), גרה תקופה באירופה (הולנד? אולי). כששאלו את יובל, אחיה הגדול, ממה היא מתפרנסת, הוא אמר שהיא מתפרנסת מכתיבה. כששאלו אותו איך ענה – "היא כותבת הביתה שישלחו לה כסף".

  ועכשיו ברצינות – תסבירי אולי על המנגנון המוזר הזה שבו את מקבלת כסף בתמורה לדיווחים למוסד לחנ"ב חוקי. האם הכסף הוא תלוי מספר דיווחים? כאילו, אפשר לעשות שעות נוספות?…

הגב