שבת, 12 ספטמבר, 2009, 22:03

מי מכיר קרוואנים משוגעים?

התחלנו להסתכל על קרוואנים.
די מהר הגענו למסקנה שאנחנו מעדיפים כזה שבא ביחידה אחת ולא נגרר (זאת לא חרדת "רוורס עם עגלה" – המיומנות נרכשת גם אם אתה לא בוגר כדורי – אלא יותר בַּעת סיבובים וחיבה כללית לקומפקטיות).
למשל משהו כזה. זה קראוון חמוד (7.6 מ' מקצה לקצה, 9 מ' לגרסה הארוכה יותר) ופשוט יחסית (להבדיל מהמפלצות הרובוטריקים שנפתחים לצדדים וכאלה).

אז יש בו אזור מעל הנהג שנפתח למיטה כפולה. סבבה. ויש שולחן אוכל שהופך למיטה. בסדר.
אבל מה ההיגיון, אם אתה גר בקופסת גפרורים, לסתום חדר אחד במיטה זוגית? לא עדיף לשים שם איזה מזרון מתקפל ולשחרר את השטח בשעות היום?
(מצד שני – גם בבתים הנוכחות של רהיטים נראית לי לא הגיונית אז אולי אני לא העד המתאים).

וכל זה בלי לומר מילה על העיצוב הגרוזיני.

היה יכול להיות נחמד אם היתה אפשרות לקנות משהו כמו הביתנוסע של הזוג הנחמד הזה . לא בדיוק, קצת יותר גדול אבל עם אותה קומת טטאמי למשכב וכמובן, אמבטיה יפנית.


קראוון חלומותי מכיל מטבח קצת יותר גדול, עם משטחי עבודה נשלפים, בלי מיקרוגל ועם תנור קטן, עם חלל פתוח במקום חדרונים, ומגיע ממשפחה במידותינו שבדיוק עוזבת ומוכרת יחד עם הקראוון גם 4 זוגות אופניים (+כיסא תינוק+מוטות לחיבור בין קטנים לגדולים), אוהל משחק להרחבת הבית וציוד קמפינג.
מי שמכיר משפחה כזאת העוזבת באביב – שיעשה היכרות.
(אפשר גם רעיונות איפה אני מוצאת אותה)

24 Comments

 • יעל הגיב:

  אין לי רעיון, אבל מכירה משפחה (היו אז עם שתי בנות) שעשתה טיול של חודשיים בקרוואן בקנדה ואלסקה. המשיכו אח"כ לעוד מקומות בלי הקרוואן. אני חושבת שהם שכרו את הקרוואן. אם את רוצה, אני יכולה לקשר ביניכם.

 • נעמה הגיב:

  אשמח לאימייל. כן. אני פה naama@minsa.co.il

  בכלל, אשמח לחיבורים רלוונטיים (למשל – משפחות שעשו טיול קראוון בקנדה. או שעשו וופינג בקנדה. או שעשו וופינג במהלך טיול קראוון בקנדה).

  תודה 🙂

  יש גם מחשבה לשכור קראוון לפני שקונים כדי להתוודע לצרכים שלנו ולקנות משהו מתאים. ובכלל עוד לא החלטנו אם מתחילים בארהב (מצטיידים ובורחים מהר) או ישר לקנדה.

 • גילה הגיב:

  אולי כשקונים אפשר לפרק רהיט-שניים.

 • עדו הגיב:

  אנחנו גם מתכננים טיול ארוך לצפון אמריקה בקראוון (שנה או יותר). מהבדיקה שלי כל מי שטייל כך הרבה זמן אומר שעדיף לקנות או קראוון נגרר או סוג A. סוג C שאתם בוחנים נחשב לפחות פופולארי.

  למרות שגם אנחנו חשבנו בהתחלה על C, לאחר שקראנו קצת בפורומים אמריקאים, נראה לנו שנלך על קראוון נגרר.

 • שרון הגיב:

  הייתי חושבת על חימום ודברים כאלה. זה נראה לי חשוב בפונקציות של קרוואן בקנדה. כדאי גם להתיעץ עם כאלה שסתם טיילו בקרוואנים (עדי למשל). נכון שלתכנן טיול זה כיף כמעט כמו הטיול עצמו? (למרות שיש לי נסיון רק בטיולים ולא נסיעות ארוכות)

 • שרון הגיב:

  חוץ מזה, הסתכלתי עכשיו על הקרוואן היפני. נו, מה הבעיה? אין לכם מברגה?

  :-)))

 • אילה_א הגיב:

  אני בתור ילדה הייתי בהרבה טיולים עם קארוונים אשמח להשיב על שאלךות אבל בטלפון כי אני מקלידה עם אצבע אחת

 • שרון הגיב:

  אני רק כאן כדי להגיד שאתם חייבים לקחת אתכם לנסיעה ספר שנקרא "מסע האילפס" שמספר על משפחה מצחיקה משבדיה שעושה מסע בקרוואן ברחבי המדינה על מנת למכור את האילפס שהאבא המציא ספר מדהים, ומצחיק שכחתי את שם הסופרת לצערי

 • טליה טקאוקה הגיב:

  הקרוון היפני נראה מגניב! אנחנו נסענו כשהייתי בת 18 ואחי בן 15 עם ההורים לטיול של שבוע באפריקה (היינו אצל הסבא בדראפ ושם שכרנו קרוון ונסענו לסווזילנד) והיה ממש חוויה אבל צפוף…..אבל אצלכם הבנות יותר קטנות מניחה שזה אחרת.

  נשמע ממש כייף!!! בא לי גם לעשות את זה כאן ביפן….

  • נעמה הגיב:

   איך באמת תרבות הקראוונים ביפן? כי אני לא נתקלתי (מצד שני גם לא הסתובבתי יותר מדי).
   כי יש מחשבות אחרי קנדה להמשיך ליפן וניו זילנד…

 • Talya הגיב:

  יש משפחה אחת שפגשתי במערב קנדה. במקור הם מקיובק. יש להם חוות וופינג, ובמשך כל השנים, באו אליהם אנשים להתנדב בחווה. הם גם רצו לטייל ולעשות וופינג. ואכן יום אחד, הם יצאו למסע של טיול וופניג ממזרח קנדה למערב – עם קרוונים. למשפחה 4-5 ילדים (קשה לספור כשאנשים זזים מהר). יצא לי לדבר עם הבן שלהם, בן החמש עשרה. סיפר שהוא מאוד נהנה מהטיול. כמה חוות הזמינו אותו לחזור ולעבוד אצלם, והוא חושב להישאר לעבוד במערב, כשהמשפחה תחזור לחווה במזרח. הוא עוד לא הספיק לדבר אתם על זה. משהו נחמד- כשהייתי בשווייץ, פגשתי משהי שבדיוק חזרה מקנדה ועשתה וופינג. היא עברה על הספר וופינג וסימנה לי המלצות וסימני אזהרה. (אך לא מספיק… החיים התעקשו שבכל זאת אני אחווה חלק…) בקיצור, הייתה חווה אחת בקיובק, שעל ביקור בחוותם המליצה מאוד. היא סיפרה שחזרה לשם כמה פעמים, אך לצערה, לא אוכל לפגוש אתם מכיוון שהם יצאו לעשות וופיג בעצמם ממזרח למערב קנדה… והנה יצא שבסוף פגשתי אתם בדרכי. אם אשיג את המייל שלהם אשלח לכם, כי את הספר וופינג כבר נתתי למחזור..sorry

   

 • עינבל הגיב:

  אין לי ניסיון בקרוון, סתם כייף להתרגש מההכנות שלכם.

 • שרה הגיב:

  לא מכירה מה יש בקנדה, אבל נראה לי סביר שאולי יהיה גם משהו כזה: http://www.affordablemotorhome.co.nz/motorhome/transit68berth.htm/ לא?  אחרי הכל את פורד לא המציאו בניו-זילנד (מצד שני אולי האיבזור הפנימי כן נעשה פה – לא יודעת). נדמה לי שזה די דומה לקרוון שאנחנו טיילנו בו לפני כ-4 שנים. לא היו מחיצות פנימיות, שטחי-מיטות (חוץ מזו שמעל הנהג) נוצלו לפינות ישיבה במשך היום (ספות מסביב לשולחן או סתם ספה) ואמנם היה מיקרו אבל היה גם תנור (גז). היה לנו מאד נוח כי במקרה קיבלנו דיל – קרוון של שישה במחיר של 4 והיינו רק שלושה… קחו בחשבון שאתם צריכים גם שטח אחסון. המיטה הזוגית שמעל הנהג קרוב לוודאי תשמש לאחסון תיקים/מזוודות, אז עדיף ללכת על קרוון ל-8 אנשים במקרה שלכם. המספרים האלה הם די תיאורטיים. גם ככה יהיה לכם צפוף.

  • נעמה הגיב:

   אוי זה נראה טו-אוב!
   אבל בינתיים כבר השתכנענו ללכת על נגרר+מכונית. אנחנו משאירים לעצמנו את הזכות לשנות את דעתנו שוב.

 • כפיר הגיב:

  אחותי, א. מאיפה למדת רוורס עם עגלה, אה? בפו"מ או אצלי בבננות (חבילות חציר, יותר נכון…) ב. לפי מה שאת רוצה לא נראה לי שתמצאו משהו, אלא אם כן פשוא תיקחו מסחרית (וואן, יענו) גדולה שיהיה בה מספיק מקום לפרוש את המזרונים על הרצפה, אבל מן הסתם כל האיבזורים האחרים שיש לקראוון (מטבח, שירותים/מקלחת ומזגן) לא יהיו. יש בארץ חברה שמתעסקת עם טיולי קראוונים בחו"ל (אני מכיר את הבעלים מעסקי מדעי הים שלו, שמו אבי ברסלר), ומכיוון שהוא מוכר/משכיר קראוונים בכל מקום תוכלו אולי לדבר איתו ולראות אם יש לו אפשרות למצוא לכם קראוון כמו שמתאים לכם.

  • נעמה הגיב:

   לא רואה אותנו משפצרים לבד בית נוסע. בהתחשב בזה שלקח לנו שנתיים לסדר מדפים במטבח (וגם את זה בסופו של דבר ביצע תומר) עדיף שניקח משהו מן המוכן ונשאיר לעצמנו את הפירוק הטבעי המתרחש בכל מקום בו מצויות הילדות שלנו.

   תודה על ההמלצה. אפשר בבקשה פרטי יצירת קשר?

 • דניאלה הגיב:

  אנחנו היינו כמה חודשים בטיול באוסטרליה, ואני ממליצה מאוד על קראוון נגרר. הרעיון בקראוון, הוא שאת מגיעה לפארק קראוונים ומתחברת לחשמל ולמים. עכשיו, בואי נגיד שאת רוצה לקפוץ לסופרמרקט הקרוב לערוך קניות, או לנסוע לטייל בעיירה הקרובה. אם יש לך מוטורהום, את צריכה לנתק אותו מהחשמל והמים, ולנסוע עם המפלצת הגדולה הזו לכל מקום.

  אם יש לך קראוון ואוטו, את פשוט נכנסת לאוטו ונוסעת. הרבה יותר קל ונוח. אופניים לא תמיד יפתרו את זה, אני חושבת.

  אנחנו היינו חמישה חודשים עם בן שלוש ובן חצי שנה, אם נראה לך שאני יכולה להשיב לך על שאלות כלשהן – אשמח (אני מיצי החתולה מבאופן).

הגב