יום שני, 17 נובמבר, 2008, 20:58

מרק העוף הראשון והמרגש שלי

(כזאת אני, מכינה מרקי ירקות והם יוצאים דלוחים ומשעממים. לא כל אחת נולדה עם מצקת ביד).

בשבוע שעבר הכנתי בספונטניות מרק מחומוס, פיסות של הודו ממין ידוע ותפוחי אדמה. החומוס נאכל, ההודו נטרף תוך שהוא מכונה "טונה" והתפוח נזנח. מטעויות לומדים.

היום הלכתי לקצב וביקשתי גרונות הודו וכאלה, שזה בעברית – דברים בזול בשביל כביסה בתכנית עדינה. אין לו גרונות או הודו אבל הוא הבין את הראש ושלף שקית עם עצמות חזה של תרנגולת (מה שנשאר אחרי שמפרקים את השניצל). מתנה. סבבה. רק חסר לי כפתור ואני יכולה להכין מרק של דן קמצן.

אתחיל מהסוף: יצא מרק מעולה. היה ריח נהדר בבית והילדות אכלו. כל הילדות. מאותו התבשיל!
השקפתי עליהן בחיוך מרוצה עם רסיסי סלרי בין השיניים. מצאתי, הנה הנוסחא…. מעניין כמה שעות זה יחזיק.


מתחילה עם חומוס, יום קודם.
קילו חומוס משרה בקערה גדולה מלאה במים. אחרי יום במים מסננת ומניחה לנבוט עד שיתבשל (זה בחורף.בקיץ צריך להחליף מים מדי כמה שעות וכשהמסונן מתחיל להריח – להעביר למקרר).
מבשלת אותו בסיר לחץ בשפע מים. כמה זמן שצריך.

כשמבושל – מצננת ומסננת החוצה חלק מהחומוס להקפאה. שימושי מאוד.
למה שנשאר – מצרפת את את העוף. מביאה לרתיחה, מסירה קצף (השמועה אומרת שזה קצף ג'יפה). מוסיפה 2 בצלים שלמים קלופים ו2 בטטות קלופות וחתוכות גס. מכסה ומבשלת שוב (באותו סיר לחץ. יעבוד גם בסיר רגיל אבל יקח יותר זמן).

באופן טבעי הייתי שמה גזר כי מסורתית זה הירק שאני רגילה למצוא במרקים כאלה אבל בדיוק היום יובל חפר כמה בטטות יפהפיות במה שנראה כמו תחילתה של עונת בטטות פוריה (זה מה שאני מבינה מזה שמביאים לי 8 בטטות ושואלים מתי אני מתכוונת לגמור אותן). באמת יפהפיות וגם טעימות. אני יודעת מהסנונית של לפני חודש.
איזה מזל ששמתי בטטות. לא תכננתי ולא ידעתי אבל יצא קסם. הן נעלמו! במקומן המרק הפך מתקתק, קצת יותר סמיך אבל עדין מרק ולא גרבר.

כשהכל היה רך ומבושל הוספתי צרור כוסברה שמצאתי בפריזר (תזכורת: להוריד את הגומיה) וכמה גבעולים של סלרי. אני בדיוק במגעים עם הסלרי בנוגע לידידות. זה הולך בכיוון טוב.
הוספתי גם צרור קטן של פקיעלה (סלק בר) וכמה עלי גדילן. אוהבת ירוק במרק.

קצת מלח, חימום קל ואודרוב. ילדות לשולחן.


קשת כבר היתה מוטרפת מציפיה ולא הבינה את ה"חם קשת, חכי קצת". קיררתי לה קצת חומוס ועד שהיא הגיעה אלי עם הקערה הריקה בשביל מנה נוספת כבר היו לי קעריות מרק מוכנות לכולן וגם "טונה" בצד (פירקתי את כל הבשר מהעצמות והגשתי אותו בקערה נפרדת).

זאת עם חומוס, זאת בלי חומוס, לגדולים עם הכל והקטנה גונבת לכולם מהצלחות (יודעת מה הכי טעים).
באמצע השולחן צלחת ריקה בשביל שוק החלפות. בשביל שלא ידחפו לי לצלחת אצבעות עם כל הירוקים המשתרבבים.

כולן אוכלות! אחת מהעוף, כל השאר מהחומוס. קשת מצליחה לאכול מרק בכף ולהביא יותר לפה מאשר לחולצה. אין תחרות על הירוקים והבצל (יותר בשבילי). מחר (כשאהיה בממלכת השוקולד) זה יהיה אפילו יותר טעים.

הידד.

הגב