שבת, 07 אפריל, 2007, 23:29

פנדורה

אחרי סופשבוע ארוך ומלא בנים (בנים זה אחרת לגמרי. מתי ימציא מישהו מכשיר לניצול הפעלתנות שלהם והפיכת האנרגיה לחשמל?) התישבתי על המחשב והחבר המאמם ביקש שאני אשים לו איזה רדיו, את החדש שלו, last.fm אבל זה לא כמו פנדורה, הוא לא לומד, הוא סתם.
טוב, אז נשים פנדורה. איפה הוא?
(איפה הוא כבר יכול להיות, במרחק pandora music בגוגל).

אני נוטה להתעצל להיכנס לכלמיני אתרים וישומים חדשים כי אין לי כח ללמוד אותם ולהירשם וכל זה אבל פנדורה מקבלת אותי עם האוכל בצלחת. שבי תאכלי, נדבר אח"כ.
איך מתחילים? אני בוחרת שם של שיר או אמן. טוב, זה קל. kate bush.
מתחילים עם שיר של קייט בוש (duhhh) ומשם עם עוד שירים כשלי יש אפשרות לסמן אם אהבתי, אם לא אהבתי או לא לסמן (להקשיב, להתעלם).
מתחילים להגיע שירים שהדבר הראשון שאפשר להגיד עליהם, אולי התכונה הכי בולטת שלהם היא שהם לא שירי פסח.
חלק לא לטעמי (אני מסמנת "לא טעים" והשיר יורד ואחד אחר עולה במקומו), חלק מאוד לטעמי, חלק מציגים לי זמרות נפלאות שלא ידעתי על קיומן וחלק מצליחים לחדור לאזורים נידחים במעמקי ההסטוריה שלי, לנגב אבק ולחשוף כמה בונבונים שכבר הספקתי לשכוח את טעמם המשובח.

אני שומעת צלילים מוכרים ומנסה לשייך. לא מצליחה לא מצליחה לא מצליחה. מציצה ורואה שזו שרה מקלכלן. השיר הזה מופיע בקסטה שיובל זכה בה על פתרון של איזו חידה במעריב לנוער. 89', אולי 90', אני בדיוק הצלחתי להגדיר לעצמי מה אני אוהבת לשמוע (זמרות!) והוא בדיוק קיבל את הקסטה והחליט שאין לו עניין בה. אני קונה אותה ממנו ב4 או 6 שקלים ומתאהבת (בה. עוד לא בו, רגע).

גמרתי להתרגש משרה והנה פסנתר וקול מוכר.
הגיעו מהר לטורי איימוס יובל אומר בקול את מה שעובר לי בראש. אני עוברת לחלון המתאים לראות איך קוראים לשיר שאני לא מכירה ומוצאת זמרת שאני לא מכירה. זאת בכלל לא טורי איימוס זאת Emily Bezar.
איזה כיף… מי, מי יכול להכיר לי עכשיו זמרות חדשות? איפה בכלל יוצא לי לשמוע מוזיקה? ואם כבר אני מקבלת הזדמנות לשמוע רדיו לבדי, איפה יש שירים מעניינים? גילויים חדשים? ואיפה מוצאים את זה בסביבה נקייה מפרסומות מעייפות?

ממחלקת האיזוטריה צצה happy rhodes, לא, אתם לא מכירים. יש לי 5 דיסקים שלה שקניתי לפני 13 שנה בקניה אחת, בלי לשמוע צליל אחד לפני, רק על סמך המלצות מאנשים שהחזיקו בטעם דומה לשלי (קייט בוש והחבורה). איך היה מסובך פעם, איך קל עכשיו (ועדיין – אז קניתי דיסקים, שמעתי דיסקים) והיום…

אמא!
מה ממי
אמא!!
(מנופפת מולי בדיסק האחרון שקניתי, לפני כמה שבועות) שימי לי "חיפושית ממושית"

6 Comments

 • נינה הגיב:

  לא יודעת, איכשהו תמיד אני נתקעת עם שירים מצ'עממים ומתקתקים למדי. כן, אני יודעת שהטעם המוסיקלי שלי מלכתחילה לא משהו, אבל כששומעים 20 שירים באותו סגנון, זה ממש מתחיל להמאס.

 • מיכל הגיב:

  ההי גם אצלנו הפנדורה עובד שעות נוספות, אצלנו נתן השתלט ואז הבנתי שאני חייבת להגיד את שלי. איזה כיף זה שאפשר שיהיו המון תחנות בכל מיני טעמים. אגב אם את בענין זמרות ניסת כבר את נטלי מרצ'ט?

  • נעמה הגיב:

   מכירה את הגברת מרצ'ט. היא חביבה עלי.

   פנדורה השתתקה אחרי כמה ימים כשהבנתי מה חסר לי – אין בה מוזיקה בעברית! יש גבול כמה אני יכולה לשמוע אנגלית. הגבול הגיע.

   בינתיים קיבלנו בחזרה ערימה גדולה של דיסקים שלנו שהיתה מושאלת כל הזמן שהיינו ביפן ועוד שנה אחרי ויובל עמל עכשיו להכניס אותם למחשב ופתאום אנחנו שומעים כלמיני דברים נחמדים מהאוסף הפרטי שלנו וזה נעים.

   (אבל מתישהו גם זה יעיף ואני אחזור לשוטט ולחפש…)

 • יובל הגיב:

  זהו, נסגר למשתמשים בינלאומיים..

הגב