יום שלישי, 20 מרץ, 2007, 10:52

עוגיות בנות פרוצה

בדרך כלל אנחנו לא מכינים עוגיות. יש לנו את סבתא אסתר האלופה ששולחת לנו עוגיות שהיא מכינה במיוחד בשבילנו (בלי אגוזים מסוכנים, בלי שומנים מוקשים) והילדות תמיד מזהות שיש עוגיות בבית ולא נחות עד שאין.
חוצמזה הילדות לא ממש מתלהבות מהכנת עוגיות (אלא אם כן מדובר בעוגיות שאפשר לקרוץ מהן צורות ואז זה ממש מעניין את אור אבל משעמם אותי) ואנחנו לא רוצים שדברים כאלה יסתובבו אצלנו בבית יותר מדי (גם לאמא שלהן יש בעיית ברקסים כשמדובר במתוקים) אז פשוט לא מכינים.
אבל אתמול יצא שהוחלט שמכינים עוגיות (אמא החליטה. אמא נורא בקטע של משקיענות השבוע. הנה – שלשום שיחקנו בחמר והכנו משה בתיבה וגם… המון פירורי חמר יבשים פזורים על המחצלת. בסוף היום מצאתי את משה הקטן, רועד מקור ללא תיבה וללא שמיכה שנשברה כבר בצהרים, מוטל על השיש במטבח).

הבית היה מלא בכל מה שצריך בשביל עוגיות, אפילו כאלה משוקעות כמו שרציתי, וכל מה שנשאר זה להביא קמח מהמכולת (מי אמר לי שקמח הרדוף חזר לסופרים? לא מצאתי. קמח! הבו לי קמח!). אז מהבוקר אמרתי לבנות שיתלבשו ונלך למכולת להביא קמח לעוגיות.
זה כמובן עניין אותן מאוד אז אחרי שישבנו לנו בשמש הבוקר בחוץ והן ליקטו פרחים והדביקו לי לחולצה בעזרת הצמח ההוא הדביק (ענבל? מישהו? איך קוראים לו?), ואחרי שאכלנו ודיברנו על זה שנסדר את המטבח שיהיה מקום להכין עוגיות וגם סידרנו וגם הכנו ארוחת צהרים וגם אכלנו וגם שיחקנו קצת – עדיין לא עניין את אור להתלבש (אני לא מדברת על להתלבש יפה או נקי אלא על ללבוש משהו, לא להיות ערומה לגמרי) ואי אפשר היה לעשות את הטיול הקטן של הקמח.
בסוף, רגע לפני החושך, עם פיתויים זולים ועלובים (שוקו עם וופלים במכולת וביקור בגן שושואים) הצלחנו לגרום להן להתלבש ולצאת מהבית.

יש לנו קמח!


אם כבר עוגיות אז לא כאלה שחונקות ביובש ומבאסות במתיקות שטוחה. אם כבר עוגיות אז שיהיה מעניין, מגוון, עשיר ומלא בטעמים ומרקמים. שכל ביס יהיה אחר, שכל עוגיה תהיה מפתה יותר מזאת שלידה.
לקחנו מתכון שמתיחס למתכון שמיוחס לו הסיפור ההוא הידוע על הtwo fifty (אגדת אינטרנט ותיקה) ועשינו עליו קצת שינויים. השתדלנו לצמצמם למינימום את הדרעק ולהשתמש בכמה שיותר רכיבים אורגניים ומלאים. הצליח.

מתכון להדפסה

עוגיות
– 2.5 כוסות קווקר
– 2 כוסות קמח מלא
– 1/2 כפית מלח
– 1 כפית סודה לשתיה
– 1 כפית אבקת אפיה
– 200 גר' חמאה
– 2 כוסות סוכר חום
– 2 ביצים
– 300 גר' שוקולד (צ'יפס, קצוץ, מסוגים שונים, מה שבא)
– 200 גר' פירות יבשים קצוצים (משמשים ותמרים אצלנו)
– 1.5 כוסות אגוזים קצוצים (מלך, שקדים, ברזיל ובוטנים, הפעם)

הכנה
1. את הקווקר טוחנים (אנחנו טחנו בחלקים במטחנת תבלינים).
2. מערבבים את כל היבשים (קווקר, קמח, מלח, א. אפיה וס.לשתיה) ושמים בצד.
3. במיקסר (עם גיטרה. K בקנווד. נו – החלק של הבצק הפריך) שמים חמאה ונותנים לו לעבוד קצת לרכך אותה.
4. מוסיפים סוכר ומערבבים טוב טוב (אפשר מהר, למה לא) עד שחלק וקרמי ואחיד.
5. מוסיפים ביצים ומעבדים עד שאחיד.
6. מוסיפים את תערובת היבשים ומעבדים רק עד שאחיד (עדיף להימנע מעיבוד יתר).
7. מוסיפים את ההפתעות: שוקולד, אגוזים ופירות יבשים ומעבדים עיבוד מינימלי עד שמתערבב.

בשלב הזה כדאי להפריש בצק הצידה לטובת אוכלי הבצק הנא כי מדובר באמת בבצק מעולההההה.
את השאר מסדרים בגבשושויות נחמדות על תבנית אפיה עם כמה ס"מ בין גבשוש לגבשושית. העוגיות מתפשטות קצת (רק קצת).
אנחנו בחרנו (מסיבותינו אנו) להכין גלילים שמנים, לניילן ולהכניס לפריזר עד האפיה ואז לחתוך בסכין אימתנית פרוסות עבות. זה יוצא קצת אחר, קצת פחות מחוספס בתוצאה והרבה פחות התעסקות (לטעמי). אבל שתי הדרכים הן בסדר.

סיום
אופים 10 דק' ב190 מע'. העוגיות יוצאות רכות מהתנור אבל מתקשות מספיק כשמתקררות.

טעיםםם.

10 Comments

הגב