יום שני, 05 פברואר, 2007, 02:24

החמישה

יונת קראה לי. אז באתי.

5 דברים שאני לא מבינה איך אתם עוד לא יודעים עלי (מה זה בסיסי!):

 1. אני האם-אמא של החננות. בגיל 24, כשביליתי כמה חודשים בעיר האורות בחיפושים אחר טארט הלימון המושלם, הרחק מכל הורה או בנזוג, הלכתי עם חברה שוודית ועשיתי עגיל אחד בלמעלה של אוזן ימין. הרגשתי כזאת פושטקית שבמטרו בדרך הביתה (למעונות של נזירות, אם כבר מדברים) הרגשתי שכולם מסתכלים לי על האוזן ומתפעלים מהנועזות (אני מניחה שמה שבאמת עבר להם בראש זה: "מי זאת השלוכית הזאת?").
 2. מגיל 12 עד גיל 24 הייתי צמחונית אדוקה. התחלתי מטעמי אידיאולוגיה, המשכתי מטעמי אינרציה והפסקתי מטעמי בריאות. עם הזמן הפסקתי לאכול את החיות כמו תרופה (בביסים גדולים תוך סתימת האף) והתחלתי להנות מזה. השיא היה שבאותה שהות בעיר-שבה-הפכתי-מעכברה-ללביאה הלכתי עם חברה אחרת (תאילנדית שמתגוררת בלונדון) למסעדה מגניבה (עם המון מראות בשירותים שפשוט אין לך ברירה ומה שלא תעשה תראה לעצמך את התחת) ואיבדתי את בתולי הקולינאריים כשאכלתי כלמיני יצורים שפעם זחלו (אופס, הם עדיין!). אני יכולה רק לגלות לכם (למי שלא יצא לו בקרוב להגיע לעיר-האנשים-הלבושים-מאמם) שלאסקרגו ("ברל'ך") שלוקים אין טעם אבל טקסטורה יש ויש (של סמרק סמיך).
 3. לא רק צמחונית הייתי כשהייתי חננה-צעירה. לקחתי את זה רחוק כמו שרק בגיל 15 אפשר. נמנעתי מלדרוך על נמלים וניהלתי קמפיין להצלת העכבישים בחדר שלי (קמפיין שכוון נגד אמא שלי והמטאטא שלה וכלל מגוון כרזות זועמות-מתחננות). הקמפיין נגמר כשנכנס לראשונה לחדר מי שעתיד היה להיות החבר הראשון שלי ואני התפדחתי עמוקות (איזה מזל שאת השלט "הכניסה למעריצי ירדנה ארזי בלבד" הורדתי שנתיים קודם).
 4. הנשיקה הראשונה שלי התרחשה כשברקע שרה קייט בוש את symphony in blue . זה היה מתוכנן. בעצם זה הדבר היחיד המתוכנן והמתוזמן בכל אותה מערכת יחסים.
 5. תמיד היטבתי להגדיר את עצמי כאאוטסיידרית (לא משנה איפה). זאת לי הפעם הראשונה שאני מוזמנת לאיזשהו משחק בבלוגוספירה (שעד עכשיו לא ממש ידעתי על קיומה. ז"א- ידעתי שכולם מכירים את כולם חוץ ממני אבל זה רגיל). ההזמנה הזאת ערערה את כל יסודות קיומי ובאה לי בדיוק באותו שבוע בו הוצע לי לנהל פורום בynet (ולא רק הוצע לי אלא גם הסכמתי). מה יהיה עלי? איך נשאבתי לתוך המטריקס? מה מחר? נתחיל לקרוא פנאי פלוס? לא יכולה ככה. תחזירו לי את עצמי.

אל מי נגלגל את הכדור?
האם נספיק לפני שכולם ידבקו ורק המשלוחמנות שלי ישאר על השולחן עזוב ומיותם?
בואו נראה…
ושתי, תמר, שרה, רונית, אופה. פשיווו. הספקתי.

14 Comments

 • רונית הגיב:

  נעמונת תודה, אבל יונתן הזמין אותי כבר בגלוב של יובל דרור ותרמתי שמה (אם להשתמש בניסוח של כרמל). בכל אופן, את חמשת הדברים החשופים באמת לא כתבתי, עם כל הכבוד למשחקים ששוטפים את הבלוגוספרה! ומזל טוב על הפורום בויינט! איזה הוא? ואל תדאגי, זאת אותה עצמך…רק שכנראה הבשילו התנאים שההמונים יצרכו את תבונתך.

 • מעריצה אלמונית וגם בת דודה הגיב:

  גיליתי עכשיו שכשאני מוצאת קטע חדש באתר אני אומרת "יש" אפילו עם הנפה כזאת של היד. שתדעי. את המילים הממוחשבות לא ממש הבנתי… אפשר תרגום?

 • shin הגיב:

  הצחקת אותי עמוקות 🙂 במיוחד סעיף 3

 • יובל הגיב:

  אז לגבי סעיף 3, אני מוכרח לתקן..

  היה כתוב שם "הכניסה למעריצי ירדנה ארזי ולירדנה ארזי בלבד"

  יחי ההבדל…

 • נעמה הגיב:

  מקבלת את התיקון (ידעת על השלט הזה כל השנים? פדיחה…).

  בדודה, לא הבנתי אילו מלים לא הבנת.

 • מירי הגיב:

  אני נתקעתי בסעיף הראשון לא יכולה שלא לתהות אם נפגשנו פעם באותה עיר אורות (אם כבר גילויים, ביליתי שם שנה וחצי)

 • מרים קרן-אור הגיב:

  נעמונת : למרות העובדה שאנו מכירות מגיל 3 בערך (זוכרת יקירתי את הפעוטון המדהים של הגננת רבקה ), שמחתי לקרוא עלייך עוד כמה דברים שלא ידעתי עלייך. הכי סקרן אותי החבר הראשון. בטח משהו שלמד אתנו בכתה… אני צודקת?? המשך ערב נעים.

 • נעמה הגיב:

  מירי, סביר שלא נפגשנו. הישראליות שלי זועקת למרחקים (לא רק בגלל שאני שלוכית). היית מזהה אותי מקילומטרים…

  מרים, בואנה איך זרקת אותי עכשיו אחורה… רבקה? זאת שגרה תחת ציפי? וואו… שכחתי מזה לגמרי…
  ולגבי החבר הראשון – את מכירה אותו, אבל הוא לא מהכיתה (לפחות לא מזאת שלמדנו בה יחד). ז"‎א – הוא החבר הראשון שלי אם לא מחשיבים את שלומיקי בכתה א'.

 • נינה הגיב:

  1 ו-3 קרעו אותי מצחוק.

  לגבי 2 – קיבלתי לאחרונה מצגת שמראה איך עופות צלויים בתאילנד עושיים בעצם משוקיים של עכברושים. זה לא ממש עורר לי את התאבון…

 • נינה הגיב:

  והכי חשוב: מזל"ט על המינוי למנהלת הפורום. יקירתי, הכנסת את עצמך לקן צרעות, ואני מחזיקה לך אצבעות להישרדות שפויה 🙂

 • מעריצה אלמונית וגם בת דודה הגיב:

  איזו הזמנה קיבלת ממי וגם איזה פורום (לאשואליםלאיודעים)…

 • נעמה הגיב:

  נינה – מה ההבדל הגדול בין תרנגול לעכברוש? נכון, זה שניצל וזה איכס אבל בעצם מה ההבדל? ולגבי הצרעות – אצלי הכל עובר מעל הראש. לא נוגע בי. (אני מקווה).

  בדודה מתגלגלת – אני אסביר לך ביומולדת של אור (זה יהיה יומולדת של פיות, אגב, הכינו את הנצנצים).

 • מעריצה אלמונית וגם בת דודה הגיב:

  מתי??????

 • נינה הגיב:

  תרנגול כשר ועכברוש לא 🙂

הגב