יום ראשון, 04 מאי, 2014, 19:11

אפריל 2014 בתמונות, חלק א'

באפריל היו פה לןלן וקרן ויעלי. בתיאום מושלם קנינו עדשה חדשה והוצאנו את המצלמה מהPMS האינסופי שלה.
לןלן לקח את המצלמה, זאת שבעיינית שלה רואים תמיד מטושטש, אמר: "יש פה כפתור קטן שמתאים את התצוגה לממושקפים. אתם לא ממושקפים", הזיז את הכפתור הבלתי נראה וסיים עבורנו כמה שנים של ראיה מטושטשת. אחר כך הוא לא הניח את המצלמה. לפיכך – כמה מאות תמונות איכותיות בתיקיית אפריל. קצת לןלן סינן, אני ממשיכה ומסננת. כרגע זה עומד על 440 והספירה נמשכת.

לפני כמה חודשים קניתי את המכונית לחובב הגלגלים הצעיר של הבית. קיוויתי שהוא יבלה יותר במכונית ופחות על הראש לי. מה שקורה בפועל זה שקשת לא מניחה לו להתקרב לאוטו ואז היא דורסת אותי.

קשת נהגת פרועה

יובל ויעלי

איזה כיף שמישהו מצלם תמונות של יובל 🙂
בתמונה הבאה יובל וטל עומדים על רקע החצר האחורית. האזור רק התפנה משלג ולכן הוא חום ונראה קצת מת. שלושה שבועות אחר כך כבר היה שם עשב ירוק והכל נראה חי מאוד.

פלפולון ואבאשלו

העשבים מתאוששים די מהר אבל עוד לפני ששן הארי (אכיל על כל חלקיו ובריא מאוד) מתעורר וממלא את המדשאות המאוששות בפרחים צהובים פרחי הפקעת הקטנים מזנקים ופורחים על גבי החום והצהוב הדהוי.

כרכומים

כרכומים ודבורה

אמנם יעל הגיעה אלינו כשהיא אוכלת בעיקר אוכל של תינוקות (כי היא תינוקת) אבל לא עבר הרבה זמן והיא עברה לתזונה המקובלת בבית שלנו:

שוקולד


לפני כמה שבועות נודע לנו שבקרוב תיערך תחרות בניית גשרים אזורית בנלסון, מטעם איזשהו ארגון שמקדם מדע.
אפשר היה לקנות ערכת השתתפות ב5$ שכללה 100 מקלות ארטיק, בקבוק דבק לבן, דף הרשמה ודף הוראות שנתן את המאפיינים של הגשר – אורכו המינימלי, רוחבו המינימלי (אמור לאפשר למכונית צעצוע לנסוע בו בנוחות) וגובהו המקסימלי. הכלל אמר שמותר להשתמש אך ורק במקלות ובדבק (ולא, לא בפיסת הנייר שאיגדה את המקלות. נטע שלחה שאילתה באימייל בעניין). המטרה היתה לבנות גשר שיעמוד בעומס מקסימלי.
הבנות תכננו תכנונים (בעיקר אור), עשו גשרים נסיוניים ממקלות שכבר היו לנו בבית ואז הכינו את הגשרים הסופיים להגשה מהמקלות שבערכות. כמובן שהרב קרה בערב שלפני וזה היה קצת מורכב להכין שלושה גשרים בעזרת המלאי המוגבל של מהדקים שהיו לנו בבית. אבל אור ניצחה על התהליך ואף עזרה למתקשות.

אור וקשת הבונות

קשת הבונה

קשת מהדקת

יעלי בילתה את זמנה בעיסוקים של תינוקות – זחילה, ניקוי הסלון (כבר שכחנו שיש גיל כזה שהכל עובר דרך הפה), משחק עם מי שהיתה מוכנה לשחק איתה והימלטות מבעיטות של טל.

יעלי וקרן

רגע לפני הבעיטה

קריאה משותפת

עכשיו אתה תהיה פה ולא תבעט


תחרות בניית הגשרים היתה חלק מיריד מדע, כך התברר לחבורה, כשהגיעו להגיש את הגשרים ולראות את הבחינה שלהם. הדוכנים היו בהליכי פירוק כי בדיוק נגמר היריד. ככה זה כשיוצאים בהרכב מורחב של משפחת האגר, לא מגיעים מוקדם.

נטע צופה

נטע מגינה על המוצגים

אור מריעה

יריד המדע הראשון של יעלי

לא הייתי שם אבל לפי התיאורים והתמונות אני מבינה שהבחינה של הגשרים נלקחה מאוד ברצינות, עם המון רוח טובה ושהיה שם ריכוז גדול וחיובי של גיקים.

בחינת הגשר של קשת

הבחינה של הגשר נעשתה בעזרת בר שהונח עליו, מלחץ שהוברג מלמעלה ותצוגה של גרף הלחץ על הגשר. הנפילה בגרף הראתה את נקודת השבירה.

הגשר של אור נבחן

יעלי עייפה מהמתנה לסושי

עד כאן חלק א'.

לןלן מצייר מחפר לטל

חלק ב' יכיל תמונות נוף שעלי לסנן מ350 תמונות יפות (הילדות שלי על רקע נופי הקוטניז). יכול להיות שזה יקח זמן…

4 Comments

 • גסטרו הגיב:

  כל כך כייף לראות ואיך הגיע שקית של S WEAR אליכם?? חוץ מזה טל כל כך מזכיר לי את אח שלי, בזמנו .ומזכירה שהזמנה לנסיעה במשאית הענק עם מיטה מאחור בעינה קימת…. יום עצמאות שמח !

  • נעמה הגיב:

   הם פתחו סניף בסלוקן.
   סתאאאם. זה בטח הגיע מישראל במזוודה של מישהו.פה אנחנו לא נתקלים בשקיות כאלו.
   אני זוכרת את ההזמנה לנסיעה במשאית. נדבר כשזה יהיה קרוב יותר. תודה 🙂

 • בשמת_א הגיב:

  עוד! וביותר מלים: כיף לראות את יובל, את חסרה פה מאוד, הילדים שלך אורסים שאין דברים כאלה, הדמיון ליופי של האמא ניכר. ורציתי לדעת יותר על תוצאות הבחינות לגשרים 🙂

  • נעמה הגיב:

   כל ילד קיבל בחזרה את הגשר שלו עם המשקל כתוב עליו. אני צריכה לבקש מהילדות שיבדקו. הגשרים העמידים ביותר הגיעו למשקלים גבוהים ממש (קרוב ל200).
   בשנה הבאה יובל מתכוון לגשת גם (יש מקצה להורים).
   בוני הגשרים הכי חזקים בכל קטגורית גיל קיבלו פרס כספי קטן (50$?) וחוץ מזה הגרילו בין המשתתפים פרסים מגניבים. חברה של הבנות זכתה באייפד…

הגב